První stovka v nadstavbě

BC Nový Jičín - SK Slavia Praha 80:117

Poslední soupeř ze skupiny Východ a opět dlouhá cesta – tentokráte do Nového Jičína, klubu se zářnou minulostí (jeden titul Mistra ČR, osmkrát se umístil na druhém místě, čtyřikrát na třetím místě a pětkrát vyhrál ČP) a aktuálně v tabulce na 5-tém místě. Tým je plný bývalých a současných hráčů extraligy, kdy pod košem je oporou týmu Václav Bujnoch, který odehrál v dresu Opavy a Svitav 7 sezon v KNBL a na rozehrávce vede tým Lukáš Bukovjan (4 sezony v Opavě), to vše doplněno hostujícími hráči z extraligové NH Ostrava (Týml, Prošek, Havlík). Nepřekvapivě to taky byla zahajovací pětka a nám bylo jasné, že zejména na domácím hřišti a v kompletní sestavě jde o nepříjemného soupeře.

Dlouhá cesta hostů a motivace domácích se projevila v úvodu zápasu, kdy v úvodních pěti minutách jsme se jen zastřelovali a soupeř vedl už 8:2. Postupně ale přišel obrat, v polovině čtvrtiny stáhnul David Jelínek náskok soupeře střelou za dva na 10:9 a po dalších 32 vteřinách Jalen Bradley dostal trojkou Slavii do vedení 10:12. A vedení jsme pak už nepustili, dvouciferně (tedy o deset bodů) jsme vedli minutu před koncem čtvrtiny 14:24 – tedy úsek čtyř minut, který jsme vyhráli 4:15. V druhé části prvního poločasu domácí ještě stáhli po trojce Havlíka rozdílů na šest bodů (31:37), ale poločas už byl o šestnáct. Nový Jičín se ale stále nevzdával. Houževnatě se vracel a vracel do zápasu a po trestném hodu Jakubu se dostal na rozdíl 9-ti bodů, v čase 3:25 do konce třetí čtvrtiny. Zkoncentrovali jsme se, zlepšili střelbu a po trojkách Radka Pumprly, Bradleyho a Nehybu jsme šli do poslední části hry s náskokem o 17 bodů. Soupeř už neodolával, stovku si připsal Honza Nekolný, a konečný rozdíl v zápase byl 37 bodů.

Statisticky jsme soupeře překonali primárně v úspěšnosti střelby, kdy jsme dávali trojky se zničující přesností 53,6% (soupe5 29,6%) a taky jsme byly výrazně lepší za dva body (64.6% vs. 50%). Svojí roli hrála I lepší práce pod košem (double-double Addisona Parka), kdy jsme soupeře přeskákali 41:34. K výsledku přispěli: Bradley 25 b. (8 doskoků. 7 asistencí a 6 zisků), Park 24 b. a 10 doskoků, Radek Pumprla 19 b., Nehyba 13 b., Nekolný 11 b., Jelínek 10 b. (po pěti faulech musel před koncem střídat), Novotný 9b., Pavel Pumrpla 4 b., Dan Kačer 2 b.